UWAGA! Dołącz do nowej grupy Ostrowiec Świętokrzyski - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Wyniki konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną i jajko po świętokrzysku


W Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się dwa emocjonujące konkursy dotyczące tradycji wielkanocnych. Społeczność lokalna miała okazję zaprezentować swoje umiejętności artystyczne w tworzeniu palm wielkanocnych oraz pisanek. Jury przyznało nagrody w kilku kategoriach, a wyniki konkursów zostały ogłoszone w wyniku obrad komisji oceniającej. Uczestnicy wykazali się nie tylko pomysłowością, ale również pasją do lokalnych tradycji.

Wśród laureatów konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną, w kategorii dzieci w wieku 3-6 lat pierwsze miejsce zajęli Filip Pałasz, a w kategorii dzieci w wieku 7-13 lat zwyciężyła Klara Bień. W grupie dorosłych nagrodę główną przyznano Uniwersytetowi Trzeciego Wieku, a w kategorii rodzinnej triumfowały Ola i Aleksandra Starzomskie. Uczestnicy wykazywali się ciekawymi pomysłami, które odzwierciedlały lokalną kulturę i tradycję.

Drugim z konkursów było wydarzenie poświęcone tworzeniu pisanek w ramach konkursu na jajko po świętokrzysku. Tutaj także przyznano nagrody w różnych kategoriach. Dzieci w wieku 3-6 lat mogły cieszyć się zwycięstwem Lilii Kolasy, natomiast w grupie młodzieżowej najlepsza okazała się Blanka Susfał. W kategorii dorosłych triumfowała Barbara Pękala. Konkursy te nie tylko promują lokalne talenty, ale także angażują społeczność w pielęgnowanie tradycji związanych z Wielkanocą, co biorąc pod uwagę ich popularność, może stać się doroczną tradycją w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Źródło: MCK Ostrowiec


Oceń: Wyniki konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną i jajko po świętokrzysku

Średnia ocena:4.6 Liczba ocen:24


Zobacz Także