Policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy dokonali zatrzymania 67-letniego mieszkańca gminy Kunów, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od dłuższego czasu. Jego zatrzymanie miało miejsce wczoraj przed godziną 15.00, co zakończyło długotrwałe poszukiwania.
Jak ustalili funkcjonariusze, powodem poszukiwań mężczyzny była niewłaściwa reakcja na wyrok wydany przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. 67-latek został skazany na 165 dni pozbawienia wolności i powinien był odbyć karę zgodnie z zaleceniem sądu, czego jednak nie uczynił. Policjanci dotarli do miejsca jego ukrycia, co przyczyniło się do jego aresztowania.
Obecnie mężczyzna przebywa w areszcie, gdzie będzie spędzać czas do końca odbywania kary. Działania policji w takich sprawach podkreślają znaczenie ścisłej współpracy z wymiarem sprawiedliwości oraz podejmowane kroki w celu egzekwowania orzeczeń sądowych.
Źródło: Policja Ostrowiec Świętokrzyski
Oceń: Zatrzymanie mężczyzny poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim
Zobacz Także