W ostatnim czasie na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego miało miejsce kilka incydentów związanych z uszkodzeniami pojazdów. Policja z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Ostrowcu prowadzi działania wyjaśniające w tych sprawach. W związku z tym zwraca się z prośbą do mieszkańców o pomoc w identyfikacji sprawców tych działaniom.
W okresie od 5 do 6 kwietnia 2026 roku, na parkingu niewłaściwie strzeżonym w Osiedlu Stawki, nieznany sprawca uszkodził lusterko w pojeździe marki BMW. Straty wyniosły około 700 złotych. Podobnie, w dniu 11 kwietnia, na ul. Żeromskiego doszło do incydentu, w którym kierujący nieznanym pojazdem najechał na zaparkowany Citroen, a następnie opuścił miejsce zdarzenia bez pozostawienia danych kontaktowych.
Do kolejnego wykroczenia doszło 26 marca, kiedy to, w trakcie manewru omijania, uszkodzono zaparkowany pojazd marki KIA. Policja wskazuje, że wszystkie powyższe zdarzenia miały miejsce w Ostrowcu i dotyczą nieopodal znajdujących się parkingów oraz stref ruchu. Funkcjonariusze zachęcają świadków do zgłaszania wszelkich informacji, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców wykroczeń, dzwoniąc na numery alarmowe podane przez policję.
W przypadku jakichkolwiek informacji dotyczących wymienionych zdarzeń, mieszkańcy mogą kontaktować się z Ogniwem ds. Wykroczeń Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu. Policja liczy na zaangażowanie społeczności lokalnej w pomoc w wyjaśnianiu spraw oraz zminimalizowaniu liczby podobnych zdarzeń w przyszłości.
Źródło: Policja Ostrowiec Świętokrzyski
Oceń: Policja w Ostrowcu Świętokrzyskim apeluje o pomoc w ustaleniu sprawców wykroczeń
Zobacz Także


