UWAGA! Dołącz do nowej grupy Ostrowiec Świętokrzyski - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Niebezpieczne zdarzenie na hulajnodze elektrycznej w Szewnie


Wczoraj w miejscowości Szewna miało miejsce zdarzenie z udziałem 13-letniego chłopca, który jeździł na hulajnodze elektrycznej. W wyniku nieustalonych okoliczności, stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się, doznając obrażeń ciała. Zdarzenie ratunkowe zakończyło się przewiezieniem chłopca do szpitala, a jego rodzice powinni zastanowić się nad zasadami bezpieczeństwa, które regulują korzystanie z hulajnóg.

Około godziny 12.00 do dyżurnego policji w Ostrowcu Świętokrzyskim wpłynęła informacja o wypadku. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, ustalili, że nastolatek jechał chodnikiem na hulajnodze elektrycznej, gdy nagle stracił równowagę i przewrócił się. Na szczęście, chłopiec miał na sobie kask, co prawdopodobnie pomogło mu uniknąć poważniejszych urazów. W wyniku zdarzenia zostaną przeprowadzone dodatkowe czynności wyjaśniające.

Aktualne przepisy dotyczące korzystania z hulajnóg elektrycznych jasno określają, że dzieci poniżej 10. roku życia nie powinny korzystać z tych pojazdów, nawet pod opieką osoby dorosłej. Młodzież w przedziale wiekowym od 10 do 18 lat musi posiadać stosowne uprawnienia. Z kolei korzystanie z hulajnogi przez dorosłych nie wymaga posiadania dokumentów. Policja wciąż apeluje o ostrożność i przestrzeganie zasad ruchu drogowego, a także zwraca uwagę na niezbędne wyposażenie, jak kask, światła oraz dzwonek, a także przestrzeganie ograniczeń prędkości.

Źródło: Policja Ostrowiec Świętokrzyski


Oceń: Niebezpieczne zdarzenie na hulajnodze elektrycznej w Szewnie

Średnia ocena:4.91 Liczba ocen:19


Zobacz Także