Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 51-letniego mieszkańca, który został oskarżony o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Zatrzymany miał przy sobie blisko 110 gramów amfetaminy oraz ponad 8 gramów marihuany, co stawia go w obliczu poważnych zarzutów. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wydarzenia te są wynikiem działań lokalnych służb w walce z przestępczością narkotykową.
W dniu 5 lutego bieżącego roku ostrowieccy kryminalni, mający podejrzenia o zaangażowanie 51-latka w handel narkotykami, postanowili zbadać sytuację. Po przeprowadzeniu czynności operacyjnych funkcjonariusze odkryli w jego mieszaniu znaczne ilości zabronionych substancji, które zgodnie z wstępnymi badaniami okazały się amfetaminą i marihuaną. Dodatkowo w lokalu znaleziono elektroniczną wagę, co może świadczyć o zamiarze handlowym.
Po przeprowadzeniu zatrzymania, mężczyzna został umieszczony w policyjnej celi, a następnie stanął przed sądem. Decyzja o tymczasowym areszcie na okres trzech miesięcy ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa oraz dalsze prowadzenie postępowania w tej sprawie. Sprawy związane z posiadaniem znacznych ilości narkotyków są poważnie traktowane i mogą prowadzić do surowych konsekwencji prawnych.
Źródło: Policja Ostrowiec Świętokrzyski
Oceń: Areszt dla 51-latka w Ostrowcu Świętokrzyskim za posiadanie narkotyków
Zobacz Także


